Czym jest hipnoza

Dowiedz się więcej o hipnozie i hipnoterapii.

Skuteczność hipnoterapii

Hipnoterapia jest formą terapii wykorzystującą hipnozę, jako technikę samodzielną lub uzupełniającą. Hipnoza to potężne narzędzie, dzięki któremu można dokonać pożądanych zmian w życiu. Czy to problemy w relacjach, problemy z wagą, depresja, nałogi, stres, różnego rodzaju fobie, rozmowa kwalifikacyjna, niepokój społeczny, relacje zawodowe lub intymne, brak motywacji lub po prostu przygnębienie – hipnoterapia jest wspaniałym narzędziem do osiągnięcia pozytywnych efektów i radzenia sobie z różnego rodzaju problemami, czy zaburzeniami.

Hipnoza jest jedną z najczęściej badanych interwencji w neuronauce. Istnieje ponad 12 000 recenzowanych artykułów z badań klinicznych wykazujących jej głęboki, pozytywny wpływ. Czy hipnoterapia jest skuteczna? Dr Alfred A. Barrios dokonał ogólnego przeglądu długotrwałego sukcesu różnych podejść psychologicznych. Badanie to ujawniło następujące wskaźniki sukcesu:

hipnoteraia
skuteczność hipnoterapii
93%
po 6 sesjach
terapia behavioralna
skuteczność terapi behavioralnej
72%
po 22 sesjach
psychoterapia
skuteczność psychoterapi
38%
po 600 sesjach

(Źródło: Psychoterapy: Theory Research and Practice, Volume 7, Number 1, Spring, 1970.)

Hipnoterapia to proces wykorzystywania hipnozy do interakcji z podświadomym umysłem w otwartym procesie refleksyjnym, aby stworzyć pozytywną zmianę w twoim życiu. Istnieje wiele technik, stylów oraz zastosowań hipnoterapii. Wszystkie mają kilka wspólnych cech: silne pragnienie zmiany, stan głęboko zrelaksowanego skupienia oraz język i wizualizację w odniesieniu do emocji. Hipnoza jest stanem zbliżonym do transu, jest to swego rodzaju koncentracja osiągnięta za pomocą hipnoterapeuty. Stan ten jest podobny do wejścia w film, a nawet we własne myśli i medytacje. W tym stanie możesz skierować swoją uwagę całkowicie do wewnątrz. Pozwala to znaleźć i wykorzystać zasoby naturalne w głębi siebie, które mogą pomóc Ci wprowadzić zmiany lub odzyskać kontrolę w pewnych obszarach Twojego życia.

Cechy terapii

Szybka

Dzięki naszej pomocy osiągniesz satysfakcjonujące Cię wyniki w „mgnieniu oka”.

Efektywna

Udowodnione korzyści medyczne i osobiste w tysiącach przypadków przez dziesięciolecia użytkowania.

Głęboka

Modeluje ponownie wzorce do Twojej głębokiej podświadomości po to, aby dokonać prawdziwej zmiany.

Trwała

Ustanawia wzorce i nawyki, które mają na celu służyć Twojemu dalszemu sukcesowi.

Leczenie hipnozą

Hipnoterapia uznana jest jako gałąź medycyny i jedna z metod oddziaływania terapeutycznego (uznana również przez kościół –  już w 1956 roku papież Pius XII zatwierdził użycie hipnozy w celach leczniczych). Hipnoterapia jest metodą krótkoterminową, składającą się na ogół z kilku lub kilkunastu spotkań. Jest to skuteczna metoda i polega na docieraniu do głębszej części naszego umysłu, do podświadomości. Umysł podświadomy jest „księgą naszego życia”, naszych doświadczeń, przeżyć i emocji zarówno tych wzmacniających jak i tych, które są przeszkodą. Hipnoterapię interesują głównie te emocje, które blokują i ograniczają nasze codzienne życie.

„Leczenie hipnozą coraz częściej staje się alternatywną metodą rozwiązywania problemów zarówno tych zdrowotnych, jak i psychicznych. Gdy interwencje lekarza okazują się nieskuteczne, a pastylki pozostawiają szereg skutków ubocznych, można wykorzystać nieodkrytą moc umysłu i za pomocą hipnozy dotrzeć do wewnętrznych przyczyn zaburzeń. Hipnoza musiała długo walczyć o uznanie, ale obecnie jest traktowana jako skuteczna metoda pracy terapeutycznej”. (Andrzej Augustynek)

Według badań (M. Edmondson, M. Miller) hipnoza to stan odprężenia i szczególnej podatności na sugestię, a także  stan intensywnej koncentracji uwagi na określonej idei lub bodźcu sensorycznym (H. Spiegel, D. Spiegel).

Dowiedz się więcej

Czym hipnoza nie jest?

Mity na temat hipnozy, utrwalane przez hollywoodzkie filmy, legendy i książki fantastyczne, skłaniają ludzi do myślenia o tym, że może ona być niebezpieczna. Niektórzy ludzie słyszeli, że możesz wejść w trans i nie kontrolować tego, co się dzieje albo, że hipnotyzer może sprawić, że będziesz robić rzeczy, których nie chcesz robić. Te mity są nieprawdziwe. Masz zawsze całkowitą kontrolę, zawsze jesteś w stanie „powrócić” do stanu pełnego przebudzenia w dowolnym momencie, jeśli chcesz lub tego potrzebujesz. Najważniejszym zadaniem Twojej podświadomości jest ochrona Ciebie.