Terapia

Terapia dla dzieci

Pomóż swojemu dziecku uwolnić się od trapiących je problemów.

Hipnoza dla dzieci


Dzieci zdecydowanie łatwiej i szybciej wchodzą w stan hipnozy niż dorośli. U dzieci stan hipnotyczny występuje każdego dnia. Można stwierdzić, że jedna z form hipnozy dla dzieci jest zabawa. Dzieje się tak dzięki sile fantazji, wyobraźni, skoncentrowaniu uwagi, dysocjacji, jak również możlliwości zatracenia się w chwili obecnej.

Hipnoterapia dla dzieci jest bezpieczna


Hipnoza działa skutecznie poprzez dostęp do nieświadomego umysłu Twojego dziecka. Jest to miejsce, z którego wywodzą się nieracjonalne zachowania, negatywne emocje i inne wyuczone nawyki. Dziecko bardzo szybko się uczy. Nieświadomy umysł dziecka działa jak gąbka rejestrująca wszelkie bodźce i doświadczenia, bez względu na to, czy są one dla dziecka dobre czy nie. Dzięki temu dziecko doskonale przyswaja pozytywne i wspierające sugestie hipnoterapeuty. Hipnoterapeuta jest po to, by poprowadzić Twoje dziecko we właściwym kierunku.

Oferowana przez nasze Centrum forma hipnoterapii dla dzieci jest niezwykle skuteczna w rozwiązywaniu „wewnętrznych zmartwień”, które często są prawdziwą przyczyną trudnych lub niecodziennych zachowań. Te wewnętrzne zmartwienia często mogą wydawać się bardzo banalne lub nieważne dla osoby dorosłej. Jednak dla dziecka mogą być niezwykle trudne i przytłaczające.

Metoda zaprojektowana z myślą o dzieciach


W Cenreum Hipnozy podczas pracy z dziećmi, stosujemy bardzo fascynującą i innowacyjną technikę, która została specjalnie zaprojektowana dla dzieci. Technika ta jest niezwykle skuteczna w leczeniu różnego rodzaju problemów dzieci, w tym irracjonalnych lęków, moczenia łóżka i innych trudnych lub przytłaczających zachowań. Co najważniejsze, metoda ta jest w pełni bezpieczna dla Twojego dziecka.

Wspaniałe w tej technice jest to, że dziecko nie musi mówić o swoim „problemie”, jeśli nie chce. Może to być wielką ulgą dla dziecka, które ma trudności z rozmową o tym, co je trapi lub jeśli jest to kłopotliwe. Znacząca większość dzieci uważa hipnoterapię za przyjemne doświadczenie i interesującą zabawę. Ma to związek z tym, że dzieci są świetne w używaniu swojej wyobraźni. Uwielbiają to robić i sprawia im to ogromną radość!

Hipnoza to metoda na wiele dolegliwości


Sesja hipnozy jest dostosowywana każdorazowo do potrzeb Twojego dziecka.

Stosowana w Centrum Hipnozy metoda hipnoterapii dla dzieci, może pomóc w rozwiązaniu problemów takich jak: jąkanie, moczenie nocne, nieśmiałość, wycofanie i zachowania aspołeczne, trudności w relacjach, zaburzenia snu, koszmary senne, strach, lęk, fobie, wewnętrzny niepokój (w tym niepokój związany z uczęszczaniem do szkoły), nadpobudliwość, obgryzanie paznokci, alergie, drapanie się lub gryzienie, zgrzytanie zębami, tiki nerwowe, traumy, astma, bóle głowy, nadmierny stres, brak motywacji do nauki, niska samoocena i brak pewności siebie.

Dowiedz się więcej