Terapia

Inne terapie

Pomożemy Ci rozwiązać każdy Twój problem.

Inne zastosowanie hipnozy


Terapia problemów z niepłodnością, likwidacja jąkania, zespół stresu pourazowego (PTSD), obgryzanie paznokci, osiąganie wyników w sporcie czy life coaching to jedne z wielu tematów, gdzie hipnoterapia oraz terapie NLP są bardzo skuteczne.

Hipnoza na niepłodność ma na celu pomóc w zmniejszeniu stresu, lęku i frustracji osobom cierpiącym z powodu niewyjaśnionej bezpłodności. Badania wskazują, że niepłodne kobiety stosujące hipnozę mają o wiele większy wskaźnik powodzenia zajścia w ciążę.

Hipnoza w niepłodności

Nasze sesje to trening twojego umysłu. Źródłem większości problemów emocjonalnych i behawioralnych u kobiet i mężczyzn jest zblokowana seksualność. Nasza terapia ma na celu odblokowanie „problemu” i wyeliminowanie negatywnych emocji związanych z doznaniami seksualnymi. „Otwieramy” Twoją zmysłowość i umożliwiamy Tobie pełne korzystanie z przyjemności, jakie daje nam natura. Praca z wyobraźnią i Twoją seksualnością przekłada się na niezwykłe doznania w sferze seksualności.

Problemy z erekcją

Hipnoterapia to sprawdzone narzędzie do kontroli masy ciała i może pomóc w budowaniu przekonań niezbędnych do zdrowego życia. Służy nie tylko wspomaganiu utraty wagi. Hipnoterapia pozwala też uwolnić się od niekontrolowanego podjadania, będącego swewgo rodzaju uzależnieniem.

Dowiedz się więcej

Stres, lęk i zamartwianie się to emocje, które towarzyszą najprawdopodobniej każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Hipnoterapia pomaga, zwłaszcza młodym ludziom, rozwijać umiejętności i strategie, które przynoszą pewność siebie i sukces.

Jak pokazują wyniki badań, profesjonalne sesje hipnoterapii stanowią skuteczną metodę w walce z objawami zespołu jelita drażliwego. Zastosowanie terapii hipnozą przynosi w tym przypadku oczekiwane zmiany, a przede wszystkim daje osobom cierpiącym ulgę w objawach.

Nerwica, a właściwie zaburzenia nerwicowe, to pojęcie bardzo szerokie. Nerwica natręctw i nerwica lękowa stanowią najczęściej spotykane rodzaje nerwic. Nerwica natręctw charakteryzuje się obsesyjnym wykonywaniem jakiejś czynności. Osoby chore niejednokrotne cierpią na poważne dolegliwości skórne, które pojawiają się na skutek nieustannego mycia rąk. Inne, godzinami nie mogą wyjść z domu, gdyż ciągle wracają sprawdzając np. czy na pewno zamknęły okno.

Do czynności przymusowych należy także bardzo rozpowszechnione obgryzanie paznokci. Jakkolwiek obgryzanie paznokci w większości przypadków może jedynie razić czyjeś uczucia estetyczne (poza skrajnymi przypadkami, w których doprowadza ono do tworzenia się poważnych ran), większość z tych czynności zabiera choremu bardzo dużo czasu i znacznie utrudnia życie.

Chory zdaje sobie sprawę z bezsensowności jego działań, aczkolwiek nie potrafi ich zaniechać. Fakt ten powoduje frustrację, poczucie niezrozumienia, pojawia się postawa roszczeniowa i pretensje do otoczenia.

Hipnoterapia to doskonałe narzędzie motywacyjne. Świetnie nadaje się, by pomóc w zmotywowaniu Ciebie osiągnięcia Twoich celów. Dzięki terapii hipnozą łatwiej będzie Tobie osiągnąc sukces zarówno w życiu osobistym, w biznesie, jak i w relacjach.

W sporcie, oprócz odpowiednich umiejętności fizycznych i odpowiednio wytrenowanego ciała, bardzo istotny jest właściwy stan umysłu we właściwym czasie. Ogromnie ważna jest też pewność, że to co robisz i jak to robisz jest właściwe. Elementy te są właśnie podstawą hipnoterapeutycznej sesji ze sportowcami i na nich koncentrujemy się w trakcie sesji.

Zespół stresu pourazowego (PTSD, Post-Traumatic Stress Disorder) jest zaburzeniem zdrowia psychicznego, wyzwalanym przez doświadczenie lub widzenie traumatycznego zdarzenia. Objawy mogą obejmować natręctwa myślowe o traumie, koszmary senne i silny lęk, a także nadmierne wizualizowanie traumatycznego wydarzenia. Wiele osób, które przeżywa takie zdarzenia, ma trudności z akceptacją i radzeniem sobie z traumatycznymi przeżyciami. Jeśli objawy nasilają się lub utrzymują przez co najmniej kilka miesięcy, zakłócając codzienne funkcjonowanie, oznacza to, że możemy cierpieć własnie na PTSD. Hipnoza może pomóc w zapobieganiu lub neutralizacji objawów PTSD po ekspozycji na traumatyczne zdarzenie, zmniejszyć objawy lęku i pomóc ludziom w nawiązaniu kontaktu ze wspomnieniami i uczuciami związanymi z ich traumatycznym doświadczeniem.

Przeprowadzono niewiele badań w celu wykazania, czy hipnoza może być bardziej skuteczna niż terapia poznawczo-behawioralna czy psychoterapia psychodynamiczna w leczeniu PTSD. Istnieją jednak dowody na to, że hipnoterapia może być bardzo pomocna dla osób cierpiących na PTSD lub mających inne objawy wynikające z traumatycznego doświadczenia. Ważne jest, aby wiedzieć, że hipnoterapia może nie działać na wszystkich. Niektórzy ludzie są bardziej podatni na sugestie niż inni. Dla osób z PTSD dostępnych jest wiele metod leczenia. Zaletą hipnoterapii jest jej relatywn aszybkość działania.