Terapia

Inne terapie

Spróbujemy rozwiązać każdy Twój problem.

Terapia problemów z niepłodnością, likwidacja jąkania, zespół stresu pourazowego (PTSD), obgryzanie paznokci, osiąganie wyników w sporcie czy life coaching to jedne z wielu tematów gdzie hipnoterapia oraz terapie NLP są bardzo skuteczne.

Hipnoza na niepłodność ma na celu pomóc w zmniejszeniu stres, lęku i frustracji cierpiącym z niewyjaśnioną bezpłodnością. Badania wskazują, że niepłodne kobiety stosujące hipnozę mają o wiele większy wskaźnik powodzenia zajścia w ciążę.

Nasze sesje to trening twojego umysłu. Źródłem większości problemów emocjonalnych i behawioralnych u kobiet jest zblokowana seksualność. Nasza terapia ma na celu odblokowanie „problemu” i wyeliminowanie negatywnych emocji związanych z doznaniami seksualnymi. „Otwieramy” Twoją zmysłowość i umożliwiamy Tobie pełne korzystanie z przyjemności jakie daje nam natura. Praca z wyobraźnią i Twoją seksualnością przekłada się na niezwykłe doznania w sferze seksualności.

Hipnoterapia to sprawdzone narzędzie do kontroli masy ciała i może pomóc w budowaniu przekonań niezbędnych do zdrowego życia.

Zamiast stresować i martwić się o wyniki rozmów kwalifikacyjnych, pomagam młodym ludziom rozwijać umiejętności i strategie, które przynoszą pewność siebie i sukces.

Badania pokazują, że w tym bardzo trudnym temacie sesje hipnoterapeutyczne przynoszą oczekiwane zmiany.

Nerwica, a właściwie zaburzenia nerwicowe są pojęciem bardzo szerokim. Nerwica natręctw i lękowa są to najczęściej spotykane rodzaje nerwic. Nerwica natręctw charakteryzuje się obsesyjnym wykonywaniem jakiejś czynności. Osoby chore niejednokrotne cierpią na poważne dolegliwości skórne, które pojawiają się na skutek nieustannego mycia rąk. Inne, godzinami nie mogą wyjść z domu, gdyż ciągle wracają sprawdzając np. czy na pewno zamknęły okno.

Do czynności przymusowych należy także bardzo rozpowszechnione obgryzanie paznokci. Jakkolwiek obgryzanie paznokci w większości przypadków może jedynie razić czyjeś uczucia estetyczne (poza skrajnymi przypadkami, w którym doprowadza ono do tworzenia się poważnych ran), większość z tych czynności zabiera choremu bardzo dużo czasu i znacznie utrudnia życie.

Chory zdaje sobie sprawę z bezsensowności jego działań, aczkolwiek nie potrafi ich zaniechać. Fakt ten powoduje frustrację, poczucie niezrozumienia, pojawia się postawa roszczeniowa i pretensje do otoczenia.

Hipnoterapia może pomóc zmotywować Cię i motywować do osiągnięcia twoich celów i osiągnięcia sukcesu zarówno w życiu, biznesie, jak i w relacjach.

W sporcie musisz mieć właściwy stan umysłu we właściwym czasie oraz pewność, że to co robisz i jak robisz jest właściwe. Nad tym właśnie koncentrujemy się w trakcie naszej hipnoterapeutycznej sesji ze sportowcami.

PTSD jest stanem zdrowia psychicznego, który jest wyzwalany przez doświadczanie lub widzenie traumatycznego zdarzenia. Objawy mogą obejmować natręctwa myślowe o tej traumie, koszmary senne i silny lęk, a także nadmierne wizualizowanie tego traumatycznego wydarzenia. Wiele osób, które przeżywa takie zdarzenia, mają trudności z akceptacją  i radzeniem sobie z takimi traumatycznymi przeżyciami. Taki stan w miarę szybko przechodzi i wtedy PTSD nie występuje. Ale jeśli objawy nasilają się lub utrzymują się przez kilka miesięcy oraz dłużej i zakłócają funkcjonowanie, oznacza to, że możemy cierpieć na zespół stresu pourazowego (PTSD). Hipnoza może pomóc w zapobieganiu lub neutralizacji objawów PTSD po ekspozycji na traumatyczne zdarzenie, zmniejszyć objawy lęku i pomóc ludziom w nawiązaniu kontaktu z wspomnieniami i uczuciami związanymi z ich traumatycznym doświadczeniem.

Przeprowadzono niewiele badań,  w celu wykazania, czy hipnoza może być bardziej skuteczna niż terapia poznawczo-behawioralna czy psychoterapia psychodynamiczna w leczeniu PTSD. Istnieją jednak dowody na to, że hipnoterapia może być bardzo pomocna dla osób cierpiących na PTSD lub mających inne objawy wynikające z traumatycznego doświadczenia. Ważne jest, aby wiedzieć, że hipnoterapia może nie działać na wszystkich. Niektórzy ludzie są bardziej podatni na sugestie niż inni. Dla osób z PTSD dostępnych jest wiele metod leczenia. Zaletą hipnoterapii jest jej relatywna szybkość działania.