Terapia

Stres i fobie

Sięgnij szczytu gór uwalniając się od stresu i fobii.

Hipnoza na stres i fobie


Coraz częściej można usłyszeć głosy specjalistów i badaczy mówiące o tym, że stres jest jedną z najpoważniejszych i najpowszechniejszych przyczyn chorób XXI wieku. Ceną za komfort ekonomiczny coraz częściej są niepokoje i stany lękowe, które dotykają niemal wszystkich – niezależnie od wieku, statusu społecznego i miejsca zamieszkania. Obok stanów lękowych i niepokoju, bezpośrednim skutkiem nadmiernego stresu są przede wszystkim nerwice oraz bezsenność, które w dalszej kolejności mogą prowadzić do szeregu chorób przewklekłych, w tym chorób autoimmunologicznych czy chorób układu krążenia.

Badania uczonych nie budzą wątpliwości – życie w pędzie, sytuacja finansowa oraz różne aspekty związane z pracą i karierą zawodową są obecnie najczęstszą przyczyną stresu. We Francji aż 44% osób przyznaje się do odczuwania stresu wynikającego z dojazdu do miejsca pracy, a w Wielkiej Brytanii stres związany z zatrudnieniem odczuwa aż co dziesiąta badana osoba. W Polsce – zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław czy Gdynia – sytuacja wcale nie wygląda lepiej.

Zapraszamy na sesje hipnoterapii do naszego Centrum Hipnozy wszystkie osoby, które borykają się ze stresem, nerwicami, niepokojem, stanami lękowymi czy bezsennością.

Hipnoterapia w leczeniu stresu, nerwic i bezsenności


Hipnoterapia ma duże znaczenie i skuteczność w leczeniu stresu i jego pochodnych, w szczególności nerwic, stanów lękowych, czy bezsenności. Inne zabiegi terapeutyczne często wydają się być powolne i niewystarczająco efektywne.

Skuteczne działanie hipnozy na stres i jego pochodne potwierdzono choćby w pierwszych tego rodzaju badaniach, które przeprowadzono w Culiacan (Sinaloa, Meksyk). Skuteczność hipnozy opartej głównie na skupieniu uwagi, ale również na wyobrażeniach umysłowych, relaksacji oraz sugestii redukujących objawy stresu została również przedstawiona w badaniu opublikowanym w International Journal of Clinical and Experimental Hypnosis.

Poddając się hipnoterapii na stres, bezsenność i nerwicę pozwalasz sobie na szansę odzyskania spokoju, radości życia, a przede wszystkim w pełni fizjologicznego i regenerującego snu. Dotyczy to również zespołu stresu pouazowego (PTSD, Post Traumatic Stress Disorder), będącego następstwem przeżytej traumy.

Hipnoza na stres, fobie i nerwicę – kiedy warto się na nią zdecydować?


Czy zdarza się, że towarzyszą Ci bóle brzucha o nieznanej przyczynie, a w sytuacjach stresowych robi Ci się duszno i wydaje Ci się, że zaraz zemdlejesz? Męczy Cię nadmierna potliwość lub wysypki, które powracają w najmniej odpowiednich sytuacjach? A może odczuwasz nieustanny niepokój i stres, który nie daje Ci spokoju zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy?

Wymienione wyżej objawy mogą być oznaką nerwicy wegetatywnej, chronicznego stresu lub fobii społecznej. Często są wyrazem przeżywanego przez nas wewnątrz lęku. Hipnoterapia wykazuje dużą skuteczność w likwidacji lęków – towarzyszących między innymi podróżom samolotem, przebywaniu wśród tłumów czy wystąpieniom publicznym w pracy i na uczelni. Efektywność hipnoterapii potwierdzono także w przypadku zjawisk takich jak arachnofobia (lęk przed pająkami) czy klaustrofobia (lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami), a także wieloma innymi fobiami, wśród których wymienić można:

  • agliofobia – strach przed bólem,
  • agorafobia – lęk przed przebywaniem w otwartej przestrzeni,
  • akrofobia – lęk wysokości,
  • dentofobia – paniczny lęk przed dentystą,
  • emetofobia – lęk przed wymiotowaniem,
  • kynofobia – strach przed psami,
  • ofidiofobia – lęk przed wężami,
  • socjofobia – strach przed różnymi ekspozycjami społecznymi.

Udając się do gabinetów Centrum Hipnozy zwiększasz swoje szanse na pokonanie nerwic lękowych, różnego rodzaju fobii, stresu czy bezsenności. Podczas sesji hipnozy na stres i fobie terapeuta pomoże Ci w odnalezieniu przyczyn Twoich problemów oraz przywróceniu dobrego samopoczucia. Korzystając z hipnoterapii możesz dotrzeć do istoty problemu i zmierzyć się z emocjami, które leżą u podłoża stresu, nerwicy czy fobii.

Jak wygląda hipnoterapia w Centrum Hipnozy?


W Centrum Hipnozy korzystamy z różnych technik hipnoterapeutycznych, które dopasowujemy do charakteru problemów nękających naszych pacjentów oraz cech osobowości. Opieramy się przede wszystkim na hipnozie terapeutycznej, ale korzystamy także z dorobku psychoterapii poznawczo-behawioralnej i psychodynamicznej oraz NLP.

Niezależnie do stosowanych technik, zawsze dążymy do skontaktowania się z mało dostępną częścią umysłu z podświadomością. Dzięki temu hipnoza na stres i fobie powoduje, że wiele osób odzyskuje zdrowie psychiczne i może z powrotem czerpać radość z życia.

Źródła: 2016 ColegioOficialdePsicologos de Madrid. Opublikowane przez Elsevier España S.L.U. Jest to artykuł o otwartym dostępie na licencji CCBY-NC-NDlicense.

Dowiedz się więcej