Terapia

Stres i fobie

Pozdądź się ich i sięgnij szczytu gór.

Hipnoza na stres i fobie


Coraz częściej można usłyszeć głosy specjalistów i badaczy mówiące o tym, że stres jest jedną z najpoważniejszych i najpowszechniejszych chorób XXI wieku. Ceną za komfort ekonomiczny coraz częściej są niepokoje i stany lękowe, które dotykają niemal wszystkich – niezależnie od wieku, statusu społecznego i miejsca zamieszkania.

Badania uczonych nie budzą wątpliwości – sytuacja finansowa oraz aspekty związane z pracą i karierą zawodową są najczęstszą przyczyną stresu. We Francji aż 44% osób przyznaje się do odczuwania stresu wynikającego z dojazdu do miejsca pracy, a w Wielkiej Brytanii stres związany z zatrudnieniem odczuwa aż co dziesiąta badana osoba. W Polsce – zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław czy Gdynia – sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Osoby, które borykają się ze stresem, nerwicami czy bezsennością, zapraszamy na hipnoterapię do naszego Centrum Hipnozy.

Hipnoterapia w leczeniu stresu, nerwic i bezsenności

Hipnoterapia ma duże znaczenie i skuteczność w leczeniu depresji, nerwic czy bezsenności, podczas gdy inne zabiegi terapeutyczne wydają się być powolne i często niewystarczająco efektywne. Skuteczne działanie hipnozy na stres potwierdzono w pierwszych tego rodzaju badaniach, które przeprowadzono w Culiacan w Sinaloa.

Hipnoza na stres, fobie i nerwicę – kiedy warto się na nią zdecydować?

Czy zdarza się, że towarzyszą Ci bóle brzucha o nieznanej przyczynie, a w sytuacjach stresowych robi Ci się duszno i wydaje Ci się, że zaraz zemdlejesz? Męczy Cię nadmierna potliwość lub wysypki, które powracają w najmniej odpowiednich sytuacjach? A może odczuwasz nieustanny niepokój i stres, który nie daje Ci spokoju zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy?

Wymienione wyżej objawy mogą być oznaką nerwicy wegetatywnej, chronicznego stresu lub fobii społecznej i często są wyrazem przeżywanego przez nas wewnątrz lęku. Hipnoterapia wykazuje dużą skuteczność w likwidacji lęków – towarzyszących między innymi podróżom samolotem, przebywaniu wśród tłumów czy wystąpień publicznych w pracy i na uczelni. Efektywność hipnoterapii potwierdzono także w przypadku zjawisk takich jak arachnofobia (lęk przed pająkami) czy klaustrofobia (lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami).

Udając się do gabinetu Centrum Hipnozy z Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie zwiększasz swoje szanse na pokonanie nerwic lękowych, fobii społecznej czy stresu. Podczas sesji hipnozy na stres i fobie terapeuta pomoże Ci w odnalezieniu przyczyn Twoich problemów oraz przywróceniu dobrego samopoczucia. Korzystając z hipnoterapii można dotrzeć do istoty problemu i zmierzyć się z emocjami które leżą u podłoża stresu, nerwicy czy fobii.

Jak wygląda hipnoterapia w Centrum Hipnozy?

W Centrum Hipnozy korzystamy z różnych technik hipnoterapeutycznych, które dopasowujemy do charakteru problemów nękających naszych pacjentów oraz cech osobowości. Opieramy się przede wszystkim na hipnozie terapeutycznej, ale korzystamy także z dorobku psychoterapii poznawczo-behawioralnej i psychodynamicznej oraz NLP.

Niezależnie do stosowanych technik, zawsze dążymy do skontaktowania się z mało dostępną częścią umysłu z podświadomością. Dzięki temu hipnoza na stres i fobie powoduje, że wiele osób odzyskuje zdrowie psychiczne i może z powrotem czerpać radość z życia.

 

Źródła: 2016 ColegioO fi cialdePsicologos de Madrid. Opublikowane przez Elsevie rEspa~na, S.L.U. Jest to artykuł o otwartym dostępie na licencji CCBY-NC-NDlicense.