Terapia

Likwidacja nałogów

Rzuć palenie szybko i skutecznie! Jeden warunek - musisz naprawdę tego chcieć.

Hipnoza na rzucenie palenia i inne nałogi


Życie w nieustannym stresie sprawia, że wielu z nas wpada w nałogi, z których później trudno jest się uwolnić. Kiedy wszelkiego rodzaju terapie, osobiste postanowienia i doraźne rozwiązania, jak choćby plastry antynikotynowe, nie przynoszą efektu, warto zdecydować się na sesje hipnozy na rzucanie palenia lub hipnozę pomagającą rzucić inne nałogi. Hipnoterapia na nałogi może okazać się pomocna również w uwolnieniu się od innych uzależnień, jak na przykład uzależnienia od jedzenia (w tym słodyczy), alkoholu czy narkotyków.

Jak wygląda hipnoterapia na rzucenie palenia?


Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, hipnoza jest naturalnym i bardzo efektywnym narzędziem do walki z nałogami. To właśnie chęć rzucenia palenia i wyjścia z nałogu jest jedną z najczęstszych przyczyn tego, że pacjenci decydują się na hipnoterapię. Sesja jest formą dialogu między terapeutą a pacjentem. W naszym Centrum wykorzystujemy naturalne predyspozycje człowieka do wejścia w stan hipnozy, podczas której wprowadzamy do podświadomości pacjenta sugestie. Zadaniem tych sugestii jest zniechęcenie do nałogu i zachęcenie do rzucenia palenia, zaprzestana picia alkoholu lub uwolnienia się od innego dowolnego nałogu. W ten sposób pacjent porzuca nałóg i zyskuje dodatkową motywację do trwania w abstynencji.

Rzucanie palenia, zaprzestanie spożywania alkoholu lub uwolnienie się od jakiegokolwiek innego nałogu nie jest zadaniem prostym. Z tego właśnie powodu podczas sesji stosuje się różne techniki. Często podczas hipnozy na rzucenie palenia wykorzystujemy sugestie post-hipnotyczne, które utrwalają u pacjenta szkodliwość jego nałogu. Pacjent zaczyna wówczas kojarzyć używki z czymś awersyjnym, co ugruntowuje jego silną wolę.

Hipnoza na rzucanie palenia, zaprzestanie spożywania alkoholu lub uwolnienie się od innego nałogu jest coraz częściej wykorzystywana w dzisiejszych czasach. Zazwyczaj efekty są już widoczne po kilku sesjach.

Czy hipnoza jest skuteczna w walce z nałogami?


W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Time Magazine wykazano, że hipnoterapia jest najskuteczniejszą metodą na rzucenie palenia. Teraz, korzystając z naszej oferty, możesz poradzić sobie z nałogami uczestnicząc w zaledwie kilku sesjach hipnozy.

We wspomnianym badaniu Time Magazine przestudiowano i przeanalizowano wyniki ponad 600 indywidualnych badań z udziałem ponad 72 000 osób ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Wykazano podczas nich, że hipnoza jest 3 razy skuteczniejsza niż rzucanie palenia z plastrami antynikotynowymi i aż 15 razy bardziej efektywna niż poleganie wyłącznie na sile własnej woli.

Hipnoza na stres – odpowiedź na nałogi o podłożu emocjonalnym


Decydując się na rzucanie palenia i walkę z nałogami warto zadać sobie pytanie, skąd wzięły się one w Twoim życiu. Palenie papierosów, picie alkoholu czy stosowanie innych używek wynika bardzo często z życia w nieustannym stresie. Jeśli czujesz, że pogrążenie się w nałogu ma w Twoim przypadku podłoże emocjonalne, odpowiednim rozwiązaniem może okazać się hipnoza na stres.

Dowiedz się więcej

Źródła:
University of Washington School of Medicine Depts, of Anesthesiology and Rehabilitation Medicine, Int J Clin Exp Hypn. 2001 Jul;49(3):257-66. Barber J. 2. New Scientist, University of Iowa, Jak jeden na pięciu rzuca palenie, Journal of Applied Psychology, 10 października 1992
Raport opublikowany w American Journal of Clinical Hypnosis stwierdził, że 90,6% to współczynnik powodzenia hipnozy na rzucanie palenia. Spośród czterdziestu trzech kolejnych pacjentów poddanych temu protokołowi leczenia trzydziestu dziewięciu zgłosiło, że pozostało abstynentami w okresie obserwacji (od pół roku do trzech lat po leczeniu).