Terapia

Skuteczne odchudzanie

Hipnoza posiada bardzo dużą skuteczność w pozbywaniu się nadwagi.

Hipnoza na odchudzanie


Wielu z nas chciałoby się cieszyć wysportowaną i nienaganną sylwetką – tym bardziej, że otyłość jest jednym z najpoważniejszych współczesnych zagrożeń. Uznana za chorobę cywilizacyjną nie tylko w znaczącym stopniu może pogarszać samopoczucie, ale przede wszystkim – może prowadzić do wielu zaburzeń zdrowotnych i innych chorób, a także znacząco skracać długość życia.

Sposobów na radzenie sobie ze zwiększoną wagą ciała jest wiele – czasem jednak nie wystarczą wizyty u lekarza i drakońska dieta, będąca zresztą bardzo często jedynie rozwiązaniem doczesnym. Rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z otyłością, może być hipnoterapia. Polega ona na odbyciu od kilku do kilkunastu sesji, podczas których pacjent podejmuje dialog z terapeutą. W czasie spotkań wpływa się na podświadomość pacjenta, która stanowi klucz do sukcesu. Hipnoza na odchudzanie nie zakazuje spożywania konkretnych produktów, a zamiast tego wyjaśnia zmagającej się z problemem osobie niekorzystne skutki otyłości oraz przekazuje mu dodatkową motywację.

Czy hipnoterapia jest skuteczna w walce z otyłością?

Nawyki żywieniowe są ściśle powiązane z określonymi sytuacjami. Najczęściej jest to stres, problemy emocjonalne, znudzenie czy złudne poczucie radości z jedzenia. Zastrzyk endorfin sprawia, że czujemy się dobrze, więc bez ustanku sięgamy po kolejne posiłki, desery czy przekąski. Podczas sesji hipnoterapii poddajemy takie sytuacje analizie, a następnie – przy pomocy wspólnej pracy – eliminujemy je.

Opublikowane w Journal of Consulting and Clinical Psychology badanie wykazało, że program kontroli masy ciała, który obejmował hipnozę na odchudzanie, był ponad trzydzieści razy skuteczniejszy niż sam program zarządzania wagą.

W badaniu oceniano pacjentów przez dwa lata. Stwierdzono, że pacjenci, których poddano hipnozie, po odbyciu sesji nadal tracili na wadze, podczas gdy grupa kontrolna miała niewielką zwyżkę wagi. 60 kobiet, z których co najmniej 20% miało dużą nadwagę, wzięło udział w badaniach klinicznych. Leczenie odbywało się przy pomocy hipnozy grupowej oraz indywidualnej, podczas której uczestnikom dawano sugestie dotyczące utrzymania prawidłowej wagi. Osoby, które poddano hipnozie na odchudzanie, schudły średnio 7,7 kg, co jest rezultatem znacznie lepszym niż średnie 225 g w grupie kontrolnej, która nie uczestniczyła w sesjach hipnotycznych.

Wyniki osiemnastu unikalnych badań potwierdziły, że osoby, które poddały się hipnozie na odchudzanie, straciły na wadze więcej niż 90% osób, które nie uczestniczyły w terapii. Co więcej, uczestnicy terapii uzyskaną wagę utrzymały także pod dwóch latach od zakończenia leczenia.

Hipnoza na skuteczne odchudzanie – Zapisz się na sesję

Jeśli zmagasz się z otyłością lub po prostu chciałbyś zbędne kilogramy, skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w jednym z naszych gabinetów. Hipnozę na odchudzanie przeprowadzamy między innymi w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Krakowie, Gdyni czy Bydgoszczy.

Długość hipnoterapii zależy od wielu czynników, takich jak cel czy podłoże otyłości. Zazwyczaj do zauważenia pierwszych efektów wystarczy kilka sesji hipnozy. Oczywiście należy tu podkreślić, że skuteczność leczenia jest ściśle związana z autentyczną chęcią utraty wagi.

Źródło:
University of Connecticut, Storrs Allison DB, Faith MS. Hypnosis as an adjunct to cognitive-behavioral psychotherapy for obesity: a meta-analytic reappraisal J Consult Clin Psychol. 1996;64(3):513-615.