Terapia

Uzdrawianie relacji

Ciesz się życiem w harmonii z rodziną i otoczniem.

Hipnoza na kryzys w relacji


Problemy w relacjach osobistych są jedną z sytuacji, w których hipnoza okazuje się wyjątkowo pomocną metodą. Hipnoterapeuta poznaje historię i perspektywę osób w relacji, a następnie zachęca je do wzajemnego uzupełniania swoich wspomnień. Taka technika pracy sprzyja wytworzeniu atmosfery zaufania i akceptacji, a także eliminuje wrażenie, że terapeuta faworyzuje którąś ze stron. Przyczyną kryzysu w relacji mogą być niepożądane zachowania, które wynikają z wypartych lęków lub traumatycznych sytuacji z przeszłości.

Hipnoza regresyjna


Stosując hipnozę regresyjną hipnoterapeuta może odkryć niepożądane wspomnienia i co więcej, pomóc Klientowi poradzić sobie z nimi, wykorzystując nową, dojrzalszą perspektywę, wzbogaconą o szereg życiowych doświadczeń. Podobnie wygląda sytuacja z wypartymi konfliktami, które nie zostały rozwiązane w przeszłości – mogą one negatywnie wpływać na reakcje jednego z partnerów i w konsekwencji na całą relację, dlatego że para nieświadomie powtarza scenariusze z przeszłości. Hipnoterapeuta używa wspomnień, o których dowiedział się w czasie sesji aby wyjaśnić, dlaczego para powraca do niepożądanego scenariusza, a następnie pomaga zmienić ten schemat i wytworzyć nowy wzorzec postępowania.

Podejście takie umożliwia trwałą zmianę zachowania i poprawę relacji. Klienci zyskują nowe umiejętności, wykraczające poza rozumienie swojego problemu. Kolejną przyczyną problemów w relacjach osobistych może być zaniżona samoocena, która wpływa na różne aspekty związku, na przykład na sfery: poznawczą, emocjonalną, seksualną i duchową, jak również na nasze codzienne nawyki i styl życia. Hipnoterapeuta pozwala zidentyfikować tak zwane etykiety, które definiują problem, a następnie zamienić je na pozytywne komunikaty, które pozwolą na odbudowanie relacji z nowym, otwartym podejściem do siebie i do partnera.

Pozytywne zmiany


Hipnoterapia jest ważną techniką pracy z osobami przechodzącymi przez kryzysy relacji osobistych. Umożliwia reagowanie i dokonywanie zmian w pozornie niedostępnych obszarach naszego mózgu, jak również pozwala na osiągnięcie pozytywnych efektów w relatywnie krótkim czasie. Zdarza się, że dwie lub trzy sesje przynoszą pożądane rezultaty, co jest bardzo ważne w sytuacjach takich jak relacje osobiste. Bardzo często szybka interwencja i zmiana zachowań pozwalają na uratowanie związku i skrócenie trudnego czasu, gdy obie strony szukają pomocy. Próbując innych metod de facto pogarszają sytuację i utrwalają niepożądane schematy postępowania.

Dodatkowo należy podkreślić, że hipnoterapia nie wymaga przyjmowania lekarstw (chyba, że jest uzupełnieniem innego leczenia). Z tego względu proces poprawy odbywa się bez skutków ubocznych. Nie powoduje też obaw o interakcje pomiędzy przyjmowanymi lekarstwami oraz nie ogranicza dotychczasowego codziennego funkcjonowania.