Blog

Zapraszamy do czytania naszych artykułów. Znajdziesz tutaj dużo ciekawych informacji.

Terapia uzależnień za pomocą hipnozy

Uzależnienie kojarzy nam się głównie z alkoholem lub narkotykami. Obecnie dużo większym problemem są uzależnienia behawioralne – uzależnienia od internetu, telefonu, gier komputerowych, zakupów, siłowni, treningów ciała, imprez, sportów ekstremalnych, podróży, a także od osób, miejsc, czy różnych zachowań, które definiujemy jako natręctwa. Uzależnienie to nieradzenie sobie ze stresem, presją czasu, natłokiem spraw. To często traumy i nie wybaczone lub nie dokończone sprawy z przeszłości. To również lęk przed przyszłością, zbyt wysokie wymagania, nadmierna ambicja, zagubienie w systemach wartości.

 

Hipnoterapia to praca z podświadomością

W Hipnoterapii szukamy przyczyn uświadomionych i nieuświadomionych. Pracujemy z podświadomością. Nie działamy tylko na umysł świadomy, aby poprzez analizę i zrozumienie wpływać na wzmocnienie siły woli, przez co próbować zmienić niepożądane zachowania. W stanie hipnozy, docieramy do trudnych emocji, które mają wpływ na nasze zachowania lub nawet determinują nasze życie. Często są one wyparte, nieuświadomione, nawykowe. Dotarcie do nich, spojrzenie na nie z innej perspektywy, daje ulgę, wyciszenie, uczucie „zrzucenia balastu” i poczucie dotarcia do wewnętrznej mocy i sprawczości. Ta forma terapii jest szybka i skuteczna. Pozwala na spojrzenie na własne życie z nowej perspektywy. Poczucie, że zostały zlikwidowane wewnętrzne blokady, przez co swobodniej możemy działać i podejmować decyzje.

Hipnoza poprzez pracę z podświadomością wpływa na zastępowanie starych, często destrukcyjnych schematów myślowych – nowymi, pozytywnymi schematami myślowymi. Jeśli słowo „postanawiam” nie działa, to znaczy, że trudno jest wpłynąć na własną siłę woli. Warto wtedy sięgnać głębiej, do podświadomości, do nawyków i skorzystać z pomocy hipnoterapeuty. Warto poprzez hipnozę „zaprogramować” siebie do pozytywnego myślenia, pozytywnego patrzenia na świat i działania. Wtedy pojawiają się korzystne dla nas wydarzenia, zauważamy nowe możliwości, z łatwością i lekkością potrafimy rozwiazywać problemy. Więcej pozytywnej energii w nas, to więcej sukcesów i radości w życiu.

Jolanta Sokołowska