Zerwij z nałogami już dziś
W badaniu przeprowadzonym przez Time Magazine wykazano, że hipnoza jest najbardziej skuteczną metodą na rzucenie palenia. Uwolnienie się od nałogu palenia papierosów możliwe jest już po kilku sesjach hipnoterapii (zazwyczaj potrzeba od jednego do pięciu seansów hipnozy). Hipnoza jest 3 razy skuteczniejsza od plastrów nikotynowych i 15 razy bardziej efektywna niż siła woli. Przestudiowano i analizowano wyniki ponad 600 indywidualnych badań z udziałem ponad 72 000 osób z Ameryki i Europy. Wnioski wskazują, że terapia hipnozą jest przeciętnie trzykrotnie bardziej skuteczna niż inne metody zastępowania nikotyny, a także 15 razy bardziej skuteczna niż samodzielna próba rzucenia palenia.
Raport opublikowany w American Journal of Clinical Hypnosis stwierdził, że 90,7% to współczynnik powodzenia w przypadku rzucania palenia za pomocą hipnozy! Spośród 43 kolejnych pacjentów poddanych temu protokołowi leczenia, 39 zgłosiło, że pozostało abstynentami w okresie obserwacji (od 6 miesięcy do 3 lat po leczeniu).
Hipnoterapia jako skuteczna metoda w walce z nałogami
Hipnoza dla wielu osób jest potężnym narzędziem w walce z nałogami, przede wszystkim z alkoholizmem. Wspiera także proces rzucania palenia. Osoby uzależnione posiadają silne mechanizmy obronne, które blokują wiedzę na temat szkodliwości nałogu. Hipnoza jest najbardziej skutecznym sposobem na osłabienie tych mechanizmów obronnych i pokonanie uzależnienia. Hipnoterapia cieszy się wysokim wskaźnikiem sukcesu w walce z nałogiem. Jest to najczęstsza przyczyna, dla której ludzie się hipnozie poddają. Leczenie hipnozą może przynieść pożądane efekty, jeżeli tego naprawdę chcemy, a brakuje nam silnej woli, aby poradzić sobie samemu z uzależnieniem.
W przypadku większości osób, które są podatne na hipnozę, można stwierdzić, że działa ona już po pierwszych trzech do pięciu sesji. Bardzo często ludzie zauważają ulgę już na początku seansu. Jeżeli okaże się ona skuteczna w leczeniu alkoholizmu sesje przeprowadza się raz na dwa lub cztery tygodnie. Doskonałe rezultaty otrzymuje się również w leczeniu nałogów, takich jak: nikotynizm, narkomania, erotomania, a nawet w walce z otyłością.
(Źródło: University of Washington School of Medicine, Depts. of Anesthesiology and Rehabilitation Medicine, Int J Clin Exp Hypn. 2001 Jul;49(3):257-66. Barber J. 2. New Scientist, University of Iowa, Jak jeden na pięciu rzuca palenie, Journal of Applied Psychology, 10 października 1992)