Blog

Zapraszamy do czytania naszych artykułów. Znajdziesz tutaj dużo ciekawych informacji.

Zawodowy kurs hipnoterapii

Zawód Hipnoterapeuty nie jest w Polsce regulowany. Oznacza to, że niepotrzebne są studia czy dyplomy, by ten zawód wykonywać. Ważne są jednak osobiste uwarunkowania i zdolności, by móc pracować z innymi ludźmi z użyciem hipnozy. Bardzo istotne są więc: umiejętność wczuwania się w emocje innych, pewność siebie, zdolność dostosowania się i nawiązywania kontaktu, dobroć, spokój, odwaga. Zasadniczo, każda odpowiedzialna i zdrowa psychicznie osoba może hipnotyzować, o ile przeszła odpowiednie szkolenie. Dobrze też, jeśli przyszły hipnoterapeuta ma bogate doświadczenie życiowe.

 

Zapraszamy na wyjątkowy kurs hipnozy

W programie ujęliśmy kilka wywodzących się z NLP technik, ponieważ samo NLP bazuje na właśnie na hipnoterapii. Panowie Richard Bandler i John Grinder w latach 70 wymyślili NLP podglądając najznamienitszego hipnoterapeutę Pana Miltona Eriksona. Od tamtej pory wielu terapeutów, różnych szkół używa NLP jako niezwykle efektywną i szybką formę psychoterapii. Każdy z nas, nauczycieli, świadomie lub nieświadomie, stosuje NLP. Dlatego w programie jest kilka najważniejszych technik, ale nie będziemy się na nich skupiać, gdyż bardziej chodzi o to, by Państwa nimi zainteresować. Każdy kto zaczyna tę cudowną przygodę z hipnoterapią, zanim nabierze doświadczenia oraz większej odwagi, używa tylko kilku pasujących mu technik. Dopiero potem zaczynamy szukać kolejnych rozwiązań i na tym etapie, wiedząc już jakie są inne możliwości, możecie Państwo odwołać się do naszego kursu i zgłębić bardziej konkretną technikę. Podstawą jest dla nas hipnoterapia i na niej głównie będziemy się skupiać. Mamy optymalną grupę by móc ćwiczyć na tyle dużo, byśmy nabrali niezbędnego do startu doświadczenia.

Niektóre tematy brzmią „trudno” i nieznajomo, ale to są na ogół łatwe techniki. Ważne by poznać zasady. Nasz kurs ma Was przygotować na tyle dobrze byście swobodnie i z pewnością siebie mogli rozpocząć pomaganie innym. Dlatego np. celowo w programie nie została umieszczona praca z „nałogami” ponieważ wymaga to dodatkowej wiedzy. Najpierw trzeba zacząć sobie radzić na bardzo dobrym poziomie ze stresem, depresją, fobiami, a dopiero potem należy zgłębiać trudniejsze przypadki. Oczywiście podczas kursu będzie też mowa o uzależnieniach, ale na tym etapie nie będzie to wiedza dogłębna.

 

Kolejna edycja kursu już w październiku!

Kurs odbędzie się w przepięknym Drawskim Parku Krajobrazowym w miejscowości Cieminko.

 

Skontaktuj się z organizatorem                    Wróć do listy kursów